Memory

                                      AMÍR             

 * 31. 5. 1977    

    + 12. 10. 2001

Narodil se v Bochoři u chovatele pana Dostála. Jeho otcem byl anglický plnokrevník ZAPAD, matkou vynikající polokrevná, vysoko v krvi stojící klisna Nika, jejíž původ sahá až ke kořistní Východopruské klisně Balnaja.
Již ve dvou letech započal dostihovou kariéru. Nejprve na provinčních závodištích, později, hlavně ve steeplechase, na významných závodištích ČSSR. Byl tvrdým soupeřem takových koní jako např.Santos (3. Ve VP st.ch.1983) a ne jednou je porazil. V r.1985 přešel na sportovní činnost. Nejdříve v parkurech a od r.1987, kdy ho zakoupil St.st.Světlá Hora, i ve všestrannosti. Jeho jezdcem se stal Ing.Milan Theimer a tato dvojice se již nikdy nerozešla.V roce 1989 spolu zvítězili v mistrovství ČSSR a o rok později v mistrovství ČR. Byli vybráni do reprezentačního týmu a vyhlášeni nejlepší dvojicí roku 1990.
V r.1994 až 97 startoval Amír ještě s dětmi a juniorskými jezdci v nižších soutěžích a v r.1997 svoji sportovní činnost definitivně ukončil.
V r.1993 koupil Amíra Ing.Milan Theimer a Amír se stal zakládajícím členem JK a Jezdecké školy v Rudné pod Pradědem.
Amír pilně vyučoval na svém hřbetě začínající adepty jezdeckého umění, vozil turisty, rozdával radost postiženým dětem. Dával všem kousek svého velkého bojovného srdce, velkou vůli a touhu žít, smát se a radovat. Do posledních dnů svého života trávil veškerý čas na pastvinách se hříbaty.
Odešel na nekonečné, nebeské pastviny 12.října 2001 v 7 hodin ráno.